Konzumace hnědé rýže může zabránit výskytu embolie, jelikož se tímto do diety začleňuje selen, který podporuje činnost srdce a snižuje výskyt takových rizik, jako jsou vysoký krevní tlak nebo kardiovaskulární onemocnění.
Díky tomuto procesu je kalorický výsledek záporný a organismus místo toho, aby získával více kalorií, je ztrácí, díky čemuž hubneme. Např. jedna malá okurka obsahuje 14 kcal, přičemž na jeho strávení organismus potřebuje 16 kcal. Ve výsledku se lze tedy konzumací takové okurky zbavit z organismu 2 kcal.
Lékařské výzkumy ukazují, že přemíra hněvu, a to ať už mu dáme průchod nebo jej tlumíme, může mít vážné zdravotní následky. Ovládání hněvu je tedy pro naše zdraví velmi důležité.
Navíc v případě lidí s genetickými predispozicemi k onemocnění Alzheimerovou chorobou se riziko snížilo až o 86 %. Vedoucí výzkumu profesor Feng Lei uvedl, že výsledku lze dosáhnout pitím jakýmkoliv druhem čaje (zeleného, černého nebo oolong).
Včelím jedem se dají léčit i věci, které se donedávna považovali za neléčitelné jako např. artróza do druhého stádia nebo roztroušená skleróza. Řadu věcí lze apiterapií léčit účinněji a výrazně levněji než pomocí chemických prostředků: dnu, revmatismus, záněty…
Vědci z Univerzity Friedricha Schillera v Jeně zkoumali vliv pěti druhů ořechů na buněčné linie. Jednalo se o makadamové ořechy, lískové ořechy, vlašské ořechy, pistáciové ořechy a mandle. Ořechy byly nejprve uměle stráveny ve zkumavkách.
Žena z města Injambakkam (stát Tamilnádu) se probudila uprostřed noci a pociťovala silné svědění u kořene nosu. Zprvu se domnívala, že se jedná o projev nachlazení, ale svědění bylo zvláště nesnesitelné a velmi neobvyklé.
Nedostatek vitamínu E vede k úbytku esenciálních mastných kyselin, zejména omega-3 kyseliny dokosahexaenové, které jsou velmi důležité pro zdraví. Buňky pak začínají využívat glukózu, aby zabránily poškození. Následkem toho...
Výuka malých dětí hře na hudební nástroje podporuje rozvoj nových neuronových spojů, které dobře fungují až do konce jejich života. Podle nových vědeckých výzkumů může rozvoj hudebních schopností navíc pomáhat v léčbě autismu i hyperkinetické poruchy.
Rty jsou po očích nejdůležitějším prvkem lidské tváře. Proto by každá žena chtěla, aby její rty vypadaly krásně a plně. Byť se to třeba nezdá, péče o rty není složitá. Není k tomu nutné používat drahé výrobky. Stačí prostě...