Vysoké dávky vitamínu C mohou zničit nádor

Autor: AC24.cz | Publikováno: 14.7.2014 | Rubrika: JAK ŽIJEME
Ilustrace

Tým výzkumníků z univerzity v Kansasu testoval efekt vitaminu C, podaného ve vysokých dávkách skupině pacientů a zjistil, že metoda účinně ničí rakovinné buňky, zatímco zdravé nechává být. Výzkum se zakládal na dřívejším, provedeným v 70. letech Linusem Paulingem, chemikem z Oregon State University, který je dnes světově známý jako největší proponent léčebného vitaminu C.

Nový výzkum zahrnuje injekci vysokých dávek vitaminu C do lidských ovariálních buněk. Testy bylo provedeny v laboratořích in vitro, také u myší a 22 lidí.

Podle BBC News test prokázal výborné výsledky ve všech 3 modelech, kde vitamin C efektivně zaměřil rakovinné buňky a zdravé ponechal. Výhody vysokých dávek vitaminu C jakožto léčebné metody byly též prokázány v kombinaci s konvenční chemoterapií, která zabíjí všechny buňky, zdravé i rakovinné, což nakonec vede ke smrti pacienta.

"Pacienti hledají bezpečný a nenákladný způsob, jak rakovinu léčit", prohlásila Dr. Jeanne Drisko, spoluautorka studie, pro BBC News. "Nitrožilní vitamin C má potenciál založený na našem vědeckém výzkumu a klinických datech."

Výzkumníci uznali, že další zkoušky s lidskými pacienty u vitaminu C vidí nejistě, protože si farmaceutické společnosti nemohou vitamin C patentovat.

Dalším krokem pro tento druh výzkumu by typicky bylo zapojení těchto zjištění do zkoušky velkých rozměrů (s mnoha pacienty), aby se zjistilo, zda může být stejná účinnost replikována a potvrzena. Přestože je studie sama o sobě přesvědčivá, je potřeba, aby byla vyzkoušena u mnohem většího počtu pacientů. Jedině tak se dočká přijetí širokou veřejností.

To se ovšem nikdy nemusí stát, a to kvůli jednomu důvodu. Jak říká výzkumný tým, pro dostatečně velký test (s velkým množstvímpacientů) je nutná finanční podpora farmaceutických společností, jež mají o připravovaný lék zájem. Takové společnosti se jen těžko budou zajímat o výhody přírodných substancí, jako je vitamin C. Mohly by totiž ohrozit multi-miliardový byznys s rakovinou, kdyby se skutečně léčila.

"Protože vitamin C nemá žádný patentový potenciál, jeho vývoj nebude podporován farmaceutickými společnostmi", řekl Oi Chen, hlavní autor studie. "Věříme, že přijde čas, kdy budou výzkumné agentury výrazně podporovat rozumné a pečlivé klinické testy s nitrožilním vitaminem C."

Současný farmaceutický průmysl na tyto a podobné výsledky reaguje jenom výsměchem, což se dalo očekávat. Po celé dekády odůvodňoval "léčení" pacientů s rakovinou pomocí železné ruky chemoterapie, radiace a operací - s ponurými výsledky - zatímco ignoroval přírodní proti-rakovinné zbraně, jako je vitamin C. To je pro tak mocný, vysoce výdělečný průmysl těžké spolknout, a tak raději ignoruje všechny výsledky, jež o jeho přístupu mluví kriticky.

"Kyselina askorbová se v těle zpracovává zcela jiným způsobem, když je podávaná ústně nebo nitrožilně", píše Heidi Ledford pro deník Nature o této běžně nepochopené záležitosti. Farmaceutický průmysl záměrně shazuje diskusi o vitaminu C tím, že spojuje tyto naprosto neslučitelné cesty.

"Ústně podané dávky [vitaminu C] se chovají jako antioxidanty. Chránějí buňky před poškozením, způsobeným reaktivními složkami obsahující kyslík. Ale vitamin C podaný nitrožilně má opačný efekt, a to podporou vytváření jedné takové složky: peroxidu vodíku. Rakovinné buňky jsou obzvlášť citlivé k reaktivním, kyslík obsahujícím látkám."

Překlad: Jan Petrák

Zdroje k tomuto článku: naturalnews.comnature.combbc.co.uklpi.oregonstate.eduscience.naturalnews.com

 

čtěte také:

 

 

FDA se snaží omezit produkci tekutého vitamínu C

 

Liečba vysokými dávkami vitamínu C je účinná a dokázaná

 

Za 27 let žádné úmrtí z vitamínů zato 3 miliony z léků na předpis

Klíčová slova: zdraví  | rakovina
8920 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

ePortal.cz

Vy pravdu nemáte a nás je opravdu vícV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Turecko nechalo migrantům volný průchod. Migranti se už vydali na pochod do Evropy. Braňme naše hranice! Petra Fiala z ODS má plná ústa slušnosti...

Eurabia.cz

Koronavirus z biologických zbraní proti Číně !?RUSKO V ŠIRŠÍCH SOUVISLOSTECH - díl 1.

euServer.cz

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokaceČeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

ParlamentniListy.cz

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny