Pochod proti Monsanto 2014

Autor: FreePub | Publikováno: 21.6.2014 | Rubrika: NÁZORY A PŘÍBĚHY
Ilustrace

Společnost je spojena s genetickými modifikacemi, výrobou herbicidu Roundup a také s korupcí. Po celém světě se konal pochod ve více než 600 městech. V České republice se konal pochod v Praze a v Brně. Pochodu v Praze se zúčastnilo okolo 100 demonstrantů. K akci se také připojila Česká pirátská strana a také Strana Zelených. V Brně se akce účastnilo okolo 80 lidí a k demonstraci se připojilo hnutí Greenpeace. Obě akce proběhli mírumilovně bez střetů s policií a bez jiných konfliktů. Video z pochodu proti Monsanto v Praze můžete zhlédnout zde: youtube.com/watch?v=dzyzCHfbd2U.

Akci jsem organizoval já (Zbyněk Klein) a poděkovat bych chtěl: Janu Korálovi z NWOO.org, České pirátské straně, Straně Zelených, šéfredaktorce přílohy Deníku, která informovala o pochodu proti Monsanto, a mnoha dalším (však oni vědí). No pojďme si rozebrat to, jaké názory panují v Čechách ohledně GMO.

GMO = pokrok lidstva

V České republice panuje názor, že GMO jsou jasným pokrokem lidstva. Obyvatelé České republiky také zastávají názor, že GMO (zvláště pak zlatá rýže, které bych chtěl věnovat celý článek) dokáže zastavit světový hlad. Jak jsem již uvedl v předchozích článcích, svět dokážeme nakrmit i bez pomoci GMO, které se naopak vyznačují neudržitelností tohoto hospodářství. GM plodiny z řady RR (roundup ready), které jsou odolné proti herbicidu Roundup, zvyšují používání tohoto herbicidu. Roundup je toxický, znečišťuje podzemní vody, způsobuje degradaci půd a neplodnost u lidí. Aktivní složka Roundupu – glyfosát byla nalezena v moči 60% testovaných obyvatel České republiky. V USA se s pomocí korupce neustále zvyšují povolené hladiny Roundupu v potravinách. GMO jsou sice pokrokem ve vědě, nikoli však ve společnosti.

GMO jsou zdravotně nezávadná a nepředstavují rizika pro životní prostředí

Podle studie, která byla prováděna na prasatech, konzumace GMO způsobuje problémy s trávicí soustavou. S tím taktéž souvisí alergie na lepek, kterou konzumace GMO pravděpodobně vyvolává (Souvisí GMO s alergiemi na lepek?). Rizik pro životní prostředí je zde hned několik. Za prvé se GM plodiny pomocí pylu šíří na okolní geneticky nemodifikované plodiny, a tak firma Monsanto a jí podobné mají velký zájem ničit populace včel nebezpečnými pesticidy. V EU je zakázán pesticid, který prokazatelně zabíjí včely (tento pesticid byl zakázán díky velkým protestům evropských občanů), nicméně odborníci se domnívají, že včely zabíjí i další pesticidy a to včetně herbicidu Roundup. Včely také zabíjí přímo GM plodiny, které produkují Bt protein (bílkovinu), která po pozřetní naruší buňky ve střevech hmyzu a ten následně odumírá. Existují také teorie o tom, že Bt bílkovina může narušovat buňky ve střevech lidí, na což ukazují všechny studie, které prokazují negativní dopady GMO na trávicí soustavu jak u zvířat, tak u lidí.

Výnosy GMO

Zastánci genetických modifikací tvrdí, že GM plodiny zvyšují výnosovost takovýchto plodin. Od amerických farmářů již nyní víme, že GM plodiny mají stejné, nebo dokonce nižší výnosy než ty konvenční. Naopak vyšší výnosy zaznamenává ekologické zemědělství (BIO produkce). A to až o 30% (záleží na biodiverzitě, péči o rostliny apod.).

Mnoho doplňujících informací již zaznělo v druhé části vide, který naleznete na youtube kanálu NWOO, na našich stránkách FreePub.cz pod tagem GMO nebo na webu Nechcigmo.cz.

Klíčová slova: GMO
3939 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

ePortal.cz

Exkluzivně: Český rozhlas cenzuruje volební spot Okamurovy SPDEuroposlanec z Irska v rádiu: Lidé touží po zdražování, bídě a ekototalitě

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czČas utíká. 20 let už uplynulo ode dne, kdy mrakodrapy Světového obchodního centra, které byly vystavěny tak, aby odolaly nárazu letadel, byly strženy k zemi řízenou demolicí

Eurabia.cz

Jen za září 3200 pokusů o ilegální překročení polských hranicČí jsou? Na bělorusko-polské hranici nalezeni 4 mrtví imigranti

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pomsta za nemocného Zemana. A Zdeněk Zbořil si ji užilJak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny