Top 15 jídel a bylin v pročištění krve

Autor: AC24.cz | Publikováno: 21.5.2014 | Rubrika: CO JÍME
Ilustrace

Tělo má svůj vlastní detoxikační systém. Neustále filtruje krev a eliminuje škodlivé směsi, aby udrželo zdraví. Ledviny, játra, střeva, plíce a kůže představují náš hlavní filtrační systém. Konzumací vhodných druhů jídel můžete pomoci svým vnitřním orgánům vyfiltrovat z krevního oběhu více toxinů a vyhnout se tím chorobám.

Vyčištění krve tedy spočívá v napomáhání játrům, ledvinám, střevům, plicím a kůži eliminovat více toxinů a zabránit jejich koncentraci.

 

 

1. Česnek

Syrový česnek je plný síry, esenciálního minerálu, který pomáhá tělu zbavovat se toxinů. Stimuluje játra v produkci detoxikačních enzymů filtrujících toxiny z vašeho krevního oběhu.

2. Smetánka

Pampeliška je plná antioxidantů a fyto-živin eliminujících toxiny z vašeho trávicího traktu a eliminujících volné radikály. Čerstvé pampeliškové listy a čaj z pampeliškového kořínku stimuluje slinivku břišní a játry ve vytlačování toxinů z vašeho krevního oběhu. Pampeliška se k léčbě problémů s játry využívá celé věky.

3. Jablko

Nacpané vitamíny, minerály, vlákninou a detoxikačními fyto-živinami. Směs objevena v jablcích stimuluje produkci žaludečních šťáv a pomáhá játrům zbavit se toxinů. Jablka jsou bohatá na rozpustnou pektinovou vlákninu. Tato vláknina na sebe váže cholesterol a těžké kovy, čímž čistí krev a střeva.

4. Červená řepa

Plná antioxidantů a jiných příznivých živin, červená řepa představuje úžasný způsob ochrany vašeho těla před volnými radikály a zároveň stimuluje játra, aby z vašeho krevního řečiště -eliminovala více antioxidantů.

5. Petržel

Petržel funguje jako diuretikum napomáhající ledvinám dělat svou práci, tedy eliminovat toxiny prostřednictvím moči.

6. Mrkev

Mrkve jsou bohaté na vitamíny (A, B6, C a K), draslík, a glutathion, játra pročisťující tripeptid. Pro lepší detoxikaci je jezte syrové, jelikož vaření zbaví mrkve glutathionu.

7. Listová zelenina

Listová zelenina jako špenát, zelí, brokolice a kapusta, obsahuje množství antioxidantů pročišťujících celé tělo. Navýšení obsahu listoví zeleniny ve vaší stravě je nejlepší způsob zlepšení vašeho celkového zdravotního stavu. Vláknina, kterou tato zelenina obsahuje, vyčistí vás trávicí trakt, a navíc je bohatá na vitamíny, minerály a další užitečné látky.

8. Brokolicové výhonky

Přestože brokolice samotná má silné detoxikační účinky, její výhonky jsou ještě lepší. Obsahují 20-ti násobek sulforafanu (angl. sulforaphane, pozn. red.), zbavujícího se toxinů.

9. Citróny

Plné živin a antioxidantů, citróny aktivují vaše játra k eliminaci toxinů. Pití vlažné citronové vody alkalizuje vaše tělo a uvolňuje enzymy, které přemění toxiny na vodou-ředitelné složky, jež mohou být snadno vypuzeny v moči. Citróny jsou bohaté na vitamín C, který vaše tělo potřebuje k produkci glutathionu, proteinu k detoxikaci játer.

10. Lněná semínka

Obsahují omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají vašemu tělu snižovat hladinu cukru v krvi. Navíc jsou bohatá na vlákninu, jež na sebe váže a eliminuje široké spektrum toxinů.

11. Kurkuma

„Královna koření“ je užívána v ájurvédské medicíně celé věky k léčbě jater a zažívacích obtíží. Její aktivní složka, kurkumin, napomáhá tělu ve zrychlení detoxifikačního procesu.

12. Bazalka

Bazalka podporuje játra a ledviny v eliminaci nánosů toxinů. Je vhodná na trávení, při infekcích a funguje jako diuretikum eliminující množství toxinů.

13. Borůvky

Borůvky jsou jedním z nejlepších a nejmocnějších pokrmů této planety. Jsou nacpány antioxidanty, působí protizánětlivě a slouží na výbornou při zbavování vašeho těla od toxinů a volných radikálů.

14. Avokádo

Avokáda jsou výborná pro zdraví celkově. Snižují cholesterol, krevní tlak, a obsahují vysokou úroveň glutathionu, známého pro svou schopnost zbavit játra toxinů a karcinogenů.

15. Koriandr

Koriandr pomáhá našemu těla zbavovat se rtuti a jiných těžkých kovů, které se do našeho krevního oběhu dostanou prostřednictvím snězeného jídla nebo vdechováním znečištěného vzduchu. A nezapomeňte pít dost vody, abyste z těla toxiny vypláchly. Zároveň je třeba dostatek spánku. Během něho má totiž tělo dostatek času, aby se pročistilo, a přirozenou cestou se tak zbavilo nánosů toxinů.

 

 

Napomozte detoxikaci těla těmito druhy listové zeleniny:

 

 

1. Potočnice lékařská

Potočnice je vhodná pro detoxikaci pokožky. Je bohatá na síru, která napomáhá absorpci proteinů, čištění krve a tvorbě buněk. Zároveň podporuje zdravou pokožku a vlasy. Přidávejte do čerstvě připravených ovocných koktejlů a detoxikujte tak svou pokožku.

2. Hořčice čínská

Antioxidant beta-karoten a vitamíny C a K neutralizují toxiny a odstraňují je z těla, čímž efektivně podporují detoxikační proces.

3. Roketa setá

Siřičité látky v roketě stimulují cirkulaci, posilňují játra a mají mírný diuretický a laxativní účinek. Konzumujte syrovou a čerstvou, jelikož roketa o své živiny brzy po sesbírání začnepřicházet.

4. Pampeliška

Smýšlejte o pampelišce jako o super-pokrmu, než jako o plevelu. Může být použita jako diuretikum a k pročištění jater. Pomáhá při zánětech a městnání jater a žlučníku. Jde zároveň o přírodní zdroj draslíku, což z ní činí bezpečné a mírné diuretikum. Čerstvé nebo usušené, všechny části rostliny mohou být povařeny v osvěžujícím čaji s močopudným účinkem.

5. Kopřivy

Další plevel, který prospívá krvi a léčí infekce traktu. Má diuretické účinky a nutí vodu kolovat skrz ledviny a měchýř, čímž odplavuje bakterie. Obsah železa dělá z kopřivy účinnéhoproducenta krvinek. K přípravě močopudného čaje namáčejte čerstvé nebo sušené kopřivy v horké vodě po dobu 10-15 minut.

6. Čekanka

Jde o přírodní diuretikum s laxativními účinky. Je dobrým zdrojem vlákniny a pomáhá odstraňovat z krve a kůže toxiny. Čerstvou a syrovou přidávejte do salátů a ovocných koktejlů, nebo naplňte zaoblené listy různými polevami nebo nádivkou z rýže a zeleniny, a podávejte jako jednohubky.

7. Zelí

Zelí je známo pro svou schopnost čistění krve a podpory jater při detoxikaci. Podporuje zdraví pokožky. Jeho trpkost stimuluje žaludeční šťávy k efektivnějšímu trávení a zároveň je mírně diuretické. Dále je bohaté na vlákninu a zlepšuje pravidelnost vyprazdňování střev. Nálev je obzvlášť vhodný pro pokožku, nebo jej můžete použít v salátech. Listy můžete opět použít jako obalový materiál a naplnit je rýží, fazolemi nebo zelninou.

8. Hlávkový salát

Salát má diuretický účinek a jeho vodnatá povaha pomáhá z vašeho těla odplavovat toxiny. Přidávejte do salátů nebo ovocných koktejlů (smoothies, pozn. red.)

 

Překlad: Jan Hrubý

Zdroj: body-in-balance.org

 

čtěte také:

 

 

Polovina jídla na Zemi je zbytečně vyhozena

 

McToxic. Jídlo obsahující tmely a kosmetické petrochemikálie

 

Klíčová slova: zdraví  | přírodní medicína  | soběstačnost  | potraviny
8648 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

Chorvatský prezident s Evropskou komisí vyběhlMaďarsko vetovalo účast EU na summitu demokracií pořádaném USA

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Komouši, trockisti a renegáti. Zamyšlení Štěpána Kotrby za Petrem Uhlem a levičáky dvacátého stoletíFederalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny