HOAX?: Zázračný zabiják rakovinných buněk 10 000 krát silnější než chemoterapie

Autor: FreePub | Publikováno: 9.1.2014 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

Příběh:

Ovoce stromu Annona muricata, někdy přezdívané Graviola, Soursop aj., je údajně 10 000krát větší zabiják rakoviny než chemoterapie. Proč si toho nejsme vědomi? Protože velké korporace chtějí zpět své peníze vynaložené během let výzkumu a snaží se vyrobit syntetickou verzi na prodej. Takže, když víte, jak to je, můžete pomoci přátelům v nouzi tím, že jim čas od času nabídnete džus z Annony jako prevenci.

Kolik lidí zemřelo zbytečně, když výrobce léků skrývají tajemství tohoto zázračného stromu?

Poznámka překladatele: Celý analyzovaný článek v češtině najdete na www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1840-prirodni-zabijak-rakoviny-ktery-je-10000-silnejsi-nez-chemoterapie

Hoax, nebo fakta?

Směs hoaxů a faktů.

Analýza

Zpráva tvrdí, že Annona je přírodní zabiják rakovinných buněk, který je 10 000krát silnější než chemoterapie. je pravda, že toto ovoce má určité zdravotní výhody připsané díky jejím anti-parazitním, anti-mikrobiálním a anti-depresivním vlastnostem, a nedávné studie ukázaly, že může mít i chemoterapeutický potenciál, ale část zprávy říká, že je to přírodní zabiják rakovinných buněk 10 000krát silnější než chemoterapie a to je určitě hoax.

 

dělící čáraNáš web můžete nyní podpořit i v Bitcoinech! Adresa naší peněženky je:14o2cLN6vAb6zug3sG53S4MqNAEKEA9GEb

Logo Bitcoinu

dělící čára

 

Annona neboli Graviola
Annona muricata je ovoce rostoucí v deštných pralesích Afriky, Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie. Kůra, listy, kořen a plody tohoto stromu se používají v tradiční medicíně mnoha zemí. Extrakt z Gravioly se používá k léčbě virových infekcí a parazitů, revmatismu, artritidy, průjmu, úplavice, deprese a dalších nemocí.

Graviola a rakovina
Myšlenka, že tato rostlina může bojovat proti rakovině pochází z výzkumu, který začal na Purdue University’s School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences. Výzkum dospěl k závěru, že aktivní složkou tohoto stromu je jedinečná fytochemická látka známá jako (annonacin), který MŮŽE mít chemoterapeutický potenciál a to zejména s ohledem na multirezistentní rakovinné buňky. Ale tyto testy byly pouze omezeny na zkumavky, nebyly provedeny klinické studie ve velkém měřítku na lidech, aby se stanovila bezpečnost a účinnost Gravioly pro léčbu rakoviny. Z tohoto důvodu neexistuje žádný významný důkaz, že Graviola funguje jako lék na rakovinu.

Existují důkazy poukazující na to, že extrakty z tohoto ovoce inhibují růst buněk rakoviny lidského prsu, snižují expresi epidermálního růstového faktoru receptoru (EGFR) in vitro a u myší, ale tento efekt nebyl studován u lidí.

Možné nežádoucí účinky Gravioly
Studie ukazují, že užití Gravioly může mít nežádoucí účinky u některých lidí, zejména u těch s pohybovými poruchami a poškozením nervů, které je podobné Parkinsonově chorobě, kvůli vysoké koncentraci annonacinu. Graviola má také několik vedlejších účinků jako snižování krevního tlaku, takže by neměla být brána lidmi s nízkým krevním tlakem nebo srdečními komplikacemi. Antimikrobiální vlastnosti mohou zabít prospěšné bakterie na kůži, v pochvě a ve střevech, což může vést při dlouhodobém užívání k infekcím.

Závěr
Protože zpráva tvrdí, že je Graviola 10 000krát účinnější zabiják rakoviny než chemoterapie, je to podvod, hoax. Nicméně můžete najít tisíce webových stránek prodávajících toto zázračné ovoce. Doporučujeme lidem, aby jim slepě nevěřili, ale poradili se před použitím s lékařem nebo onkologem.

Zdroje
Purdue University Research on Graviola
Soursop Health Benefits
All about Soursop
Soursop effects on nerves
Anti-hyperglycemic effects of Graviola
Soursop anti-depressive effects

 

čtěte také:

 

Čtyři potraviny bojující proti rakovině

 

Co vyvolává rakovinu?

Klíčová slova: zdraví  | rakovina
6966 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

ePortal.cz

Vy pravdu nemáte a nás je opravdu vícV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Turecko nechalo migrantům volný průchod. Migranti se už vydali na pochod do Evropy. Braňme naše hranice! Petra Fiala z ODS má plná ústa slušnosti...

Eurabia.cz

Koronavirus z biologických zbraní proti Číně !?RUSKO V ŠIRŠÍCH SOUVISLOSTECH - díl 1.

euServer.cz

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokaceČeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?

ParlamentniListy.cz

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny