Chemikálie v nealkoholických nápojích poškozuje mozek

Autor: FreePub | Publikováno: 29.10.2013 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

Užití kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy (HFCS – high fructose corn syrup) je dlouho spojováno se ztučněním jater, diabetem a obezitou, ale nová studie zkoumá následky na mozek. HFCS je levná ingredience, která se přidává do fast foodových jídel a šumivých nápojů a je šestkrát sladší než třtinový cukr.

Studie z Kalifornské univerzity v Los Angeles (UCLA) zkoumala účinky HFCS na krysách, které mají chemii mozku podobnou jako člověk. Krysy byly trénovány v bludišti po dobu pěti dnů, než začala experimentální strava. Bludiště mělo jen jeden východ a obsahovalo vizuální značky, aby si krysy lépe zapamatovaly cestu. Krysy byly rozděleny do dvou skupin, obě dostávaly roztok HFCS, ale jedna z nich navíc dostávala omega-3 mastné kyseliny. Krysy byly v bludišti testovány po šesti týdnech.

Bylo zjištěno, že krysy s omega-3 mastnými kyselinami byly lepší v hledání cesty skrz bludiště, což znamená, že si pamatovaly trasu. Ale krysy, které dostávaly pouze HFCS měly značně zhoršenou schopnost nalézt trasu k východu z bludiště. Při bližším pohledu na mozkovou tkáň krys bylo zjištěno, že inzulín měl malé, nebo téměř žádné účinky na mozkové buňky u krys z HFCS skupiny. Autoři studie podezřívají, že konzumace vysokého množství HFCS by mohlo blokovat schopnost inzulínu regulovat to, jak mozkové buňky ukládají cukr jako zdroj energie pro myšlení.

Profesor Gomez-Pinilla řekl: “Mozkové buňky měly problém komunikovat mezi sebou, narušovalo to schopnost krys jasně myslet a vybavit si trasu, kterou se naučily před šesti týdny. HFCS nás znepokojuje, je přidáván do zpracovaných potravin jako sladidlo a konzervant. Nemluvíme o přírodní fruktóze v ovoci, které navíc obsahuje důležité antioxidanty.”

Omega-3 mastné kysely ochránily mozky krys před účinky HFCS, méně se jim zhoršila paměť. Protože mají krysy podobnou chemii mozku jako lidé, pak by bylo dobré konzumovat více omega-3 mastných kyselin v naší stravě. Dobrým a přirozeným zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou ořechy, semínka a ryby, jako je losos, makrela a sardinky. Navíc jsou na trhu potravinové doplňky.

Překlad článku Common ingredient in soft drinks causes damage to brain function
http://www.naturalnews.com/035889_HFCS_brain_function_soft_drinks.html

 

čtěte také:

 

Oregon kriminalizuje permakulturu, tvrdí, že stát vlastní dešťovou vodu!

 

Občané EU brání právo na vodu

Klíčová slova: Pentagon  | zdraví  | manipulace  | voda
4536 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

ePortal.cz

Megakšeft s Covidem už se peče: EU objednává vakcíny za stamiliardy. Nikdo se na nic neptáPomozte nám, prosím

euPortal.cz

V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce zničit suverenitu států, jejich ekonomiku i svobodu lidí a prosadit přerozdělování imigrantůZase o krok dál k úplné debilitě: Jak naslouchat pocitům zeleniny? Práva zvířat už nestačí. Papež drží se cvoky krok

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAImigrant jí na ulici za bílého dne vyrazil zuby: chtěl telefonní číslo

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ParlamentniListy.cz

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváciTřeba to bylo jinak. Prymula hodně nečekaně o boji s covidem-19
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny