Nejdostupnější a nejlevnější lék je - „obyčejná“ voda. Většina nápojů z ní vyrobených však naopak způsobuje dehydrataci organismu a chronické nemoci s tím spojené

Autor: odjinud | Publikováno: 13.10.2013 | Rubrika: SOBĚSTAČNOST
Ilustrace

Že bychom měli mít „dostatečný přísun tekutin“, víme téměř všichni. V tomto smyslu „osvěta“ napohled funguje. Jenže proč tento složitý termín nenahradí jediné prosté slovo VODA? Prostě proto, že nejde o osvětu, ale součást reklamy na celou škálu průmyslových produktů a zájmy mocného farmaceutického průmyslu

PP

Voda místo prášků na astma?

Když tělo začíná mít nedostatek vody, nastartuje nouzový systém k jejímu uchování. Vnější příznaky snahy organismu o zvládnutí dehydratace pojmenovává konvenční medicína jako nemoci, a následně je léčí různými farmaky. Vodu z těla ovšem ztrácíme pořád. Jen dýcháním přicházíme den co den o významné množství vody, podle toho v jakém podnebí žijeme a jakou fyzickou námahu podstupujeme.

Pokud pijete málo vody, nebo konzumujete nápoje, které vás o vodu připravují, například kávu, pivo nebo tekutiny obsahující cukr, vaše tělo se snaží zabránit i ztrátě vody způsobené dýcháním. Produkuje látky zvané histaminy, které uzavřou kapiláry v plicích. Stažením těchto kapilár se sníží odpařování, ale samozřejmě to ztíží dýchání. A co udělá konvenční medicína v odpověď na produkci histaminů vaším tělem? Předepíše antihistaminika neboli léky, jejichž cílem je působit proti histaminům produkovaným záměrně vaším tělem, aby si uchovalo vodu. Antihistaminika otevřou kapiláry v plicích, čímž vám usnadní dýchání.

Známý problém je prostě v tom, že konvenční medicína neléčí nic víc než symptomy chorob. Jako „vedlejší účinek“ naruší v tomto případě záměry a strategie vašeho těla, které se snaží uchovat si vodu. To, co pacienti s astmatem často skutečně potřebují, je pravidelné pití dostatečného množství vody, nikoli antihistaminika. Astma má samozřejmě obvykle ještě další rozměry, především psychosomatické. Nicméně dostatečný přísun tekutin pomáhá.

Artritida a vysoký tlak? Pijte!

Tento začarovaný „léčebný“ kruh se uzavírá i v případě dalších nemocí, především vysokého tlaku a artritidy. Mnohé léky jsou v podstatě "antihistaminika v různých podobách", které působí proti snaze těla uchovat si vodu. To, co skutečně potřebujeme, je prostě jen pít víc skutečné vody - nikoli nápoje, které ničí naše „vodní hospodářství“.

Věřte tomu nebo ne, ale většina nápojů, které dnes pijeme, neposkytuje tělu žádnou hydrataci – takže i pití nealkoholických nápojů má za následek ztrátu vody z vašeho těla, nikoli její doplnění! To, po čem naše tělo skutečně touží, je obyčejná voda.

Další droga, která odvádí vodu, se jmenuje kofein. Konzumací kofeinu v jakékoli podobě – ať už ve formě povzbuzujících nápojů, kávy nebo tabletek – se vytváří diuretický efekt, což znamená, že tělo začne vylučovat vodu močením.

Dehydratace jako falešné hubnutí

Za zmínku také stojí vztah chronické dehydratace a hubnutí. Mnozí lidé, kteří se snaží zhubnout, skončí ve stavu chronické dehydratace, protože se bojí napít, aby zbytečně nepřibírali na váze. Tím, že nemají dostatek vody, ovšem narušují schopnost těla metabolizovat tuky. Přitom nutnou podmínkou zhubnutí je, aby byl organismus plně zavodněný.

Pokud chcete zhubnout, musíte dodat tělu dostatek vody, aby nepracovalo v nouzovém režimu. Organismus ve stavu chronické dehydratace, neboli v nouzovém režimu, se jen tak snadno tukových zásob nezbaví. Přesvědčit své tělo, aby se zbavilo tuku a začalo ho metabolizovat, znamená dodat mu dostatek vody, aby se cítilo v bezpečí a nepotřebných kalorií se „lehkomyslně“ zbavilo.

Mnozí lidé, kteří drží krátkodobé diety, si myslí, že za pár dní zhubli tři až pět kilo. Ve skutečnosti jenom ztrácejí vodu. Nezbavili se žádného tuku, ale uvedli se do stavu chronické dehydratace, která nevyhnutelně povede k okamžitému přibrání na váze, jakmile se vrátí k normálnímu jídlu a pití.

Slunce, voda a vzduch

Další „civilizační chorobou“, kterou podstatně ovlivňuje pití vody, je cukrovka. Diabetický průmysl představuje v současnosti multimiliardové průmyslové odvětví založené na udržování této nebezpečné nemoci a toxických lécích. Proč by hlásal, že chcete-li si výrazně zlepšit zdraví, potřebujete pít téměř výhradně čistou vodu a vyhýbat se průmyslově vyráběným nápojům, když na tom sám vydělává?

Žádné z odvětví medicínského průmyslu, žádná finanční skupina nebo farmaceutická firma nemá motivaci říkat lidem pravdu o vodě a lidském zdraví. A přitom většině současných civilizačních nemocí, šířících se jako epidemie, lze poměrně snadno zabránit strategiemi, které jsou nenákladné, nebo dokonce zdarma. Dvě nejúčinnější z nich: čistá voda a „čisté“ sluneční světlo.

Virus

Opravdu, takto „primitivně“ lze zabránit vzniku těžkých nemocí, a dokonce mentálním poruchám, schizofrenii, rakovině prostaty, prsu, osteoporóze i onemocnění nervové soustavy. Tato „léčba“, na kterou nám dal farmaceutický průmysl úspěšně zapomenout, je zatím ještě téměř zadarmo. Stačí jen vyjít ven a vystavit kůži slunci. A pít vodu i bez - obvykle úspěšně potlačeného - pocitu žízně. Ale také „obětovat“ nápoje, které dehydrataci způsobují – což jsou prakticky všechny průmyslově vyráběné nápoje, sportovní drinky džusy, pivo a alkoholu a vše, co obsahující kofein nebo cukr včetně kravského mléka a nápojů z něj vyráběných.

Příliš velká oběť? To si už musí vyřešit každý sám. Nic nenahradí léčivé účinky „obyčejné vody“. Tato pravda nám zmizela z očí teprve před pár desítkami let. Celá tisíciletí ji nebylo nutno dokazovat. Možná proto, že neexistoval farmaceutický průmysl. Ale – kdoví, co je v tomto případě příčinou a co důsledkem?

Každému, kdo má o tuto problematiku hlubší zájem, lze doporučit práce jednoho z největších odborníků na léčbu vodou, v roce 2004 zesnulého doktora Batmanghelidje: Léčba vodou (Water Cure) nebo Voda pro zdraví, pro život – Nejste nemocní, máte jen žízeň (Your´re not Sick, You´re Thirsty). Je rovněž autorem díla Zoufalé volání vašeho těla po vodě (Your Body´s Many Cries for Water). Doktor Batmanghelidj je v zásadě největší autoritou, pokud jde o vztah mezi konzumací vody a stavem zdraví či nemoci v lidském těle.

Další informace, z nichž jsme při přípravě článku vycházeli, můžete najít zde.

 PP

Klíčová slova: zdraví  | voda  | přírodní medicína
6850 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

ePortal.cz

Megakšeft s Covidem už se peče: EU objednává vakcíny za stamiliardy. Nikdo se na nic neptáPomozte nám, prosím

euPortal.cz

V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce zničit suverenitu států, jejich ekonomiku i svobodu lidí a prosadit přerozdělování imigrantůZase o krok dál k úplné debilitě: Jak naslouchat pocitům zeleniny? Práva zvířat už nestačí. Papež drží se cvoky krok

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAImigrant jí na ulici za bílého dne vyrazil zuby: chtěl telefonní číslo

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ParlamentniListy.cz

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváciTřeba to bylo jinak. Prymula hodně nečekaně o boji s covidem-19
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny