Monsanto je synonymem pro genetickou manipulaci a kontrolu potravního řetězce

Autor: William F. Engdahl | Publikováno: 21.8.2013 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

V sobotu 25. 5. 2013 se shromáždily dva milióny lidí v 436 městech 52 zemí v globálním hnutí zvaném Pochod proti Monsantu.

 Aktivisté vyzývají k označování potravin obsahujících GMO a k dalšímu vědeckému výzkumu účinků GMO plodin, které byly v několika zemích již zakázány z důvodů zdravotních rizik, ale v mnoha zemích jsou stále legální.


Protestující po celých USA vyzvali k bojkotů produktů Monsanto, v důsledku toho, že Senát nepřijal zákon požadující označování GM potravin.


RT: Co je špatného na GM potravinách?

William Engdahl:

Základním problémem GM potravin je, že jsou geneticky a biologicky nestabilní. Neexistuje žádná vědě známá genetická modifikace – a to vím od nejlepších odborníků na světě – která by byla stabilní, nýbrž vždy mutuje.

A další věc: všechny GM produkty, které jsou v lidském a zvířecím potravním řetězci v posledních 20 letech, jsou modifikovány především k jedné věci: 80% všech GMO je modifikováno k tomu, aby přijímaly chemikálie – pesticidy. Z nich je nejvýznamnější Roundup od Monsanta, který je nesmírně toxický. Plodiny jsou modifikovány k tomu, aby byly odolné této smrtící chemikálii tak, aby zabíjela vše, kromě Monsanto kukuřice, či Monsanto sóji a dalších Monsanto plodin. Veškeré tyto chemikálie jsou v lidském potravním řetězci právě tak nebezpečné jako GMO osivo mezi rostlinami.

RT: Proč právě teď vyšlo do ulic tolik lidí v různých zemích demonstrovat proti této americké společnosti?

WE:

Myslím, že z prostého důvodu: Monsanto je hlavní společnost. Je to největší světový vlastník osiva. Koupili si všechny ty malé osivové společnosti, aby měli pod kontrolou všechny osivové varianty obilí, rýže, kukuřice, sóji, atd.

Dále, Monsanto koupilo i společnost, která mu dává patent na to, čemu se říká osivo – terminátor, které se samo zničí. Semena po jedné sklizňové sezóně spáchají sebevraždu. Takže farmáři nemohou použít svá semena k nové setbě. To nikdy v historii nebylo možné, dokud Monsanto nevyvinulo svůj terminátor.

A Monsanto je také synonymum pro genetické manipulace potravního řetězce a je zdaleka největší. Existují samozřejmě i další společnosti jako Syngenta ve Švýcarsku, BASF – německý partner Monsanta, Dow a DuPont Chemical. Ale Monsanto je opravdovým gigantem mezi všemi jezdci GMO apokalypsy.

RT: Proč americká vláda tak úporně brání zájmy Monsanta?

WE:

Myslím, že je to strategický zájem americké agroobchodní lobby, což je lobby prezidenta Bushe z r. 1992. Monsanto tehdy přišlo do Bílého domu a mělo rozhovor za zavřenými dveřmí s Bushem, a přimělo ho souhlasit, že nikdy nebudou provedeny žádné vládní testy na zdravotní účinky a bezpečnost GMO produktů předtím, než budou tyto produkty uvedeny do komerčního oběhu. Bylo to nazváno doktrína „substanciální ekvivalence“ - to je podvodná doktrína, už jen když vidíte její název. Vědecky není v žádném případě přesná.

Takže až do nedávné doby nebyly prováděny žádné testy, kromě krátkodobých 90denních studií, které Monsanto předkládalo vládě, aby jí řeklo, že „všechno je prima“. Vychází najevo důkazy od lidí zevnitř vlády, kteří říkají, že byli donuceni měnit vědecké údaje pro Monsanto, aby ukazovaly pozitivní výsledky. Monsanto je tady jako liška, která hlídá kurník, protože si samo ověřuje zdravotní účinky a bezpečnost svých vlastních produktů.

Ale v mnoha zemích je otázka Monsanta a Gmo extrémně důležitá proto, že Monsanto si hodlá přivlastnit monopol na osivo po celém světě. Snaží se o všemožné podplácení a ovlivňování Evropské komise v Bruselu.

Z Francie vyšla studie publikovaná v seriózním vědeckém časopise pro toxikologii PEW, jejímiž autory jsou dr. Seralini a jeho francouzští kolegové, která dokázala, že krysy krmené GMO rýží nebo kukuřicí Monsanto byly postiženy obrovskými rakovinnými nádory, měly obrovské poškození orgánů a pětkrát větší úmrtnost než krysy krmené normálními obilninami (viz česky http://orgo-net.blogspot.cz/2012/09/sokujici-studie-gmo-kukurice-roundup.html). Studie byla potlačena Evropskou správou potravin. Ukazuje se, že většina vědců v EK má svazky s Monsantem.

 

 

Takže, Monsanto se snaží infiltrovat pomocí korupce, a pokouší se zablokovat označování potravin v Kalifornii, protože to by poškodilo celou jejich výrobní situaci v Americe. Lidé se začínají probouzet. Myslím, že změna půjde nejen proti Monsantu, ale vůbec proti biologickému inženýrství našeho potravního řetězce.

 

přeloženo: http://rt.com/op-edge/monsato-manipulation-food-chain-799/

 

 

čtěte také:

 

 

Monsanto aktivisty vytlačeno z Velké Británie

Indie obvinila Monsanto z biopirátství

Monsanto shledáno vinným z chemické otravy

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

Monsanto spustilo kampaň proti označování GMO produktů

70 % mrtvých krysích samiček nedoporučuje konzumovat GMO kukuřici. Dokument o společnosti Monsanto

 

 

 


 

Klíčová slova: Monsanto  | zemědělství  | chemie  | potraviny
3682 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

ePortal.cz

Megakšeft s Covidem už se peče: EU objednává vakcíny za stamiliardy. Nikdo se na nic neptáPomozte nám, prosím

euPortal.cz

V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce zničit suverenitu států, jejich ekonomiku i svobodu lidí a prosadit přerozdělování imigrantůZase o krok dál k úplné debilitě: Jak naslouchat pocitům zeleniny? Práva zvířat už nestačí. Papež drží se cvoky krok

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAImigrant jí na ulici za bílého dne vyrazil zuby: chtěl telefonní číslo

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ParlamentniListy.cz

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváciTřeba to bylo jinak. Prymula hodně nečekaně o boji s covidem-19
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny