Proč neočkovat proti viru AH1N1?

Autor: Anna Strunecká | Publikováno: 7.12.2010 | Rubrika: ZDRAVÍ
Ilustrace

Katastrofické scénáře předvídaly 50% nakažlivost, miliony nemocných, statisíce pacientů na jednotkách intenzivní péče (JIP) a desítky tisíc těch, kteří by mohli zemřít.

 

Jak vypadal průběh nákazou H1N1?

Již v říjnu 2009 publikoval prestižní New England Journal of Medicine studie, které zjistily že:

nakažlivost je pouze 6-10 %

 

u většiny osob (99,99 %) má onemocnění krátký a mírný průběh

 

potřeba hospitalizace na JIP se na jižní polokouli vyskytla u jednoho ze 35 714 pacientů, tedy riziko 0,0028 %! Pouze 67 osob z desítek milionů lidí ve 24 státech USA skončilo na JIP

 

nejvyšší procento nutných hospitalizací na JIP bylo u děti od narození do jednoho roku, kde byla zaznamenána i nejvyšší úmrtnost.

 

Z populace 301 milionů obyvatel zemřelo v USA na H1N1 34 zdravých dětí. Očkování dětí proti jakékoliv chřipce včetně H1N1 je však třeba důrazně odmítat.

 

Proč neočkovat děti?

 

Dvě veliké současné studie zjistily, že

 

děti mladší než 35 měsíců nevytvářejí po očkování proti H1N1 žádné protilátky

 

u skupiny dětí ve věku 3-9 let nevznikají protilátky u 65 % očkovaných.

 

Vakcíny proti chřipce obsahují thimerosal. Dítě tak dostane při očkování 25–50 mikrogramů rtuti. Toto množství překračuje bezpečnou denní dávku pro kojence a batolata asi 25-50x. Rtuť ve vakcínách potlačuje imunitu.

 

Nebezpečný hliník a skvalen

 

Vakcíny obsahují látku, která zvyšuje imunitní odpověď organizmu a umožňuje snížit obsah antigenu. Nejčastěji se používá hliník. Mnozí přičítají působení hliníku z protichřipkových vakcín vznik nebezpečného Guillain-Barré syndromu a makrofágové myofascitidy.

 

Evropské firmy Novartis a GlaxoSmithKline oznámily, že v nově vyvíjených vakcínách proti A H1N1 bude použit jako adjuvans skvalen. Mezi odborníky imunology i kliniky se okamžitě zvedla vlna kritiky a varování před injekční aplikací skvalenu pro možné nedozírné následky.

 

Skvalen byl dosud použit pouze při očkování proti antraxu u vojáků v Perském zálivu a právě jemu je přičítáno devastující autoimunitní onemocnění, kterým trpí veteráni této války.

 

Neexistují dlouhodobé studie o bezpečnosti skvalenu při injekčním podání.

 

Vakcíny se skvalenem zakoupené ČR byly použity i v Kanadě, zatímco USA, částečně Německo a Francie nakoupily vakcíny bez skvalenu (zejména pro těhotné ženy, děti a VIP).

 

Proč neočkovat těhotné ženy

 

Na JIP musela být hospitalizována pouze 1 žena na 3 800 těhotných (riziko 0,03 %).

 

Rtuť, hliník i skvalen jsou toxické pro vývoj plodu.

 

V USA jsou hlášeny stovky potratů po očkování proti H1N1.

 

Na základě údajů z USA, Kanady, Evropy a z jižní polokoule neexistuje žádné oprávnění k masivnímu očkování proti viru H1N1 nedostatečně vyzkoušenými vakcínami.

 

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

5230 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

ePortal.cz

Sebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnosti

euPortal.cz

Kterak EU svou „pomocí“ Erdogana vykrmilaDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

Eurabia.cz

Pro spravení nálady: Defilé imigrantských kriminálních sirotků v ItáliiNOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITA

euServer.cz

Západní civilizace prochází inkluzíLukašensko proti Rusům. Proč se před volbami nemá lavírovat

ParlamentniListy.cz

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!„Migranti nemají práci, kradou a znásilňují ženy? Vypněte to!“ Petr Žantovský sleduje řev, který nastal po slovech Ivany Trumpové
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny