Zřejmě také jíte krevety, které jsou napumpovány třiceti chemikáliemi, aby se lépe prodávaly

Autor: AC24.cz | Publikováno: 10.10.2016 | Rubrika: CO JÍME
Ilustrace

Společnosti ve Vietnamu do garnátů vstřikují doplňky, aby zvýšily prodeje. Vietnam je jedním z 5 největších exportérů garnátů, kteří jsou nejkonzumovanějším mořským živočichem planety. Vypadá to ovšem, že v těchto dnech je jídlo nebezpečnější, než kdy jindy… Tato společnost do metabolismu vpravila 30 chemikálií. Tyto chemikálie se vstříknou do středu ocasu tygřího garnáta. 1 kilogramu napumpovaných tygřích garnátů se zvedne hmotnost na 1,15 – 1,20 kg. Garnát navíc vypadá čerstvěji, čímž se jeho cena zvedne. Každý den nakupuji asi 30-50 kg garnátů.

Přepis videa:

Poté, co se napumpují těmi látkami, dodají se exportní společnosti s mořskými plody v Cam Mau. Musím to dělat, protože to dělají všichni místní dodavatelé. Podle vlastníka je to chemikálie „CMC“ z Číny. Na balení se uvádí, že výrobek byl vyroben v Číně.

CMC se rozpouští ve vodě, čímž se tuhý materiál přetvoří na cosi vypadajícího takhle. Dává se to do mixéru, dokud to nezačne být měkké a kluzké. Toto je konečný produkt, který se pumpuje do garnátů.

Tato látka se dává do kontejneru, pak se použije vysokotlaký kompresor, aby to vtlačil do všech pump. Vymačkané to vypadá nějak takto. Tato látka se trubičkou vstříkne do každého garnáta. Materiál vstříknutý do garnáta je obvykle nějaký mix želatiny, glukózy a CMC. Ale nikdo prakticky neví, co je to vlastně to CMC. (lze dohledat na Wikipedii)

 

video na http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8889-krevety-chemikalie-vietnam

 

 

Klíčová slova: jedy  | chemie
3806 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

euPortal.cz

Belgie je v šoku po útoku migrantského gangu na čtrnáctiletou bílou dívku, kterou muslimští imigranti znásilnili, vše si natáčeli a zločin umístili na internetu. Čtyři dny poté zoufalá dívka spáchala sebevražduPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Německá policistka: Sebemenší kritika islámu je vykládána jako projev islámofobieJak Izrael likviduje své nepřátele? Mohli bychom se inspirovat i my v boji proti islamismu?

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věciAť se stydí! Babiš vytáhl článek a huboval
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny