Dokument Smrtící prach

Autor: VlastniHlavou.cz | Publikováno: 28.2.2015 | Rubrika: NÁZORY A PŘÍBĚHY
Ilustrace

Důsledky používání uranové munice jsou veřejnosti do značné míry neznáme (jinak si skutečně nelze vysvětlit, že země NATO neprotestují proti nasazení uranových projektilů v paktem, jehož jsou členem). Novináři mainstreamových deníků o kontaminaci planety neinformují. Je to postupná otrava celého světa, které neujdeme ani my. Munice s ochuzeným uranem je ekvivalentem špinavé jaderné bomby.

Dokument Friedera Wagnera informuje o použití uranové munice v Iráku, Bosně a Kosovu. Tato zbraň spojenců pronikne nepřátelským pancířem jako nůž máslem. Vysoce toxický radioaktivní uran, který má poločas rozpadu 4,5 miliardy roků, se rozpadne na velikost nanočástic. Po vdechnutí způsobuje smrtelné nádory a poškozuje genetický kód na mnohé generace. V zasažených zemích se tak celé regiony staly neobyvatelnými.

Německý lékař, specializující se na tropické choroby a epidemiolog Dr. Siegwart-Horst Günther po válce v Perském zálivu v roce 1991 jako první upozornil na ničivé důsledky uranové munice a byl za to v Německu zdiskreditovaný a pronásledovaný.

V dokumentu zkoumá následky kontaminace v Kosovu, v Bosně a v Iráku, způsobené americkými jednotkami. Poukazuje na dlouhodobé následky, kterými trpí zejména děti. Po skončení války v Iráku experti zjistili, že radioaktivní zamoření okolí irácké Basry překračuje přirozené záření země až 20.000x.

Kdo shlédne dokument, logicky si položí otázku, proč vlády států používající munici s ochuzeným uranem dávno nestojí před Mezinárodním soudem pro zločiny proti lidskosti.

Dokument smrtící prach (Todesstaub, Deadly Dust) s českými titulky:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-HztabrfIO4

 

Nasazení zbraní a munice z ochuzeného uranu v konkrétních konfliktech

Střely z ochuzeného uranu byly použity spojenci v první válce v Iráku v roce 1991, v Kosovu v roce 1999, pravděpodobně rovněž v Afghánistánu v roce 2001 a od března 2003 i v Iráku během operace Irácká svoboda, kdy bylo podle irácké ministryně zdravotnictví Nermin Othman bombardováním kontaminováno přes 350 míst. Počet rakovinných onemocnění údajně činí 140 tisíc a každý rok je registrováno 7 až 8 tisíc případů rakoviny. Podle listu The Independent je úroveň dětské úmrtnosti, rakoviny a leukémie ve městě Fallúdža vyšší, než v Hirošimě po shození atomové bomby.

Tato data však nebyla potvrzena nezávislými zdroji, naopak podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by pro vyvolání rakoviny plic bylo nutné vdechnout velké množství uranového prachu. U jiných typů rakoviny je riziko ještě mnohem menší. Podle bývalé kongresmanky a nezávislé pozorovatelky Cynthie McKinneyové i jiných zdrojů ochuzený uran používají vojska NATO v současném konfliktu v Libyi.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ochuzen%C3%BD_uran

 

Klíčová slova: krize  | manipulace  | jedy
13356 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny