12 nejhorších produktů, které vyrábí Monsanto

Autor: AC24.cz | Publikováno: 12.11.2014 | Rubrika: CO JÍME
Ilustrace

A dokonce tak dobře zdokumentovaných, že se lidé nebojí proti němu vystoupit a dát jasně najevo svůj názor prostřednictvím březnového pochodu proti Monsantu.

Cílem tohoto článku je upozornit na jeho produkty, které jsou i přes své negativní účinky stále na trhu.

 

12 nejhorších produktů z dílny Monsanta:

1. Sacharin

Co to je? Jednoduchý a prázdný sacharin je umělým sladidlem. Ačkoli byl objeven již začátkem 19.st, nepoužíval se až do 20.st., kdy byl zpopularizován hlavně díky Monsantu, který ho začal vyrábět pro Coca Colu.

Proč je škodlivý? Původně byl obdivován pro své sladící účinky bez jakýchkoli kalorií, avšak v 70. letech jedna studie odhalila, že způsobuje rakovinu. I když byla jeho karcinogenita potvrzena několikrát, byl vyřazen ze seznamu nebezpečných látek a nadále je používán v mnoha běžných potravinách.

Kde ho najdeme? Nápoje, sladkosti, sušenky, léky, žvýkačky, zubní pasty atd.

2. PCB

Co to je? PCB, neboli polychlorovaný bifenyl, patří do rodiny přírodních chemikálií známých jako chlorované hydrokarbony. Poprvé byl použit Monsantem ve 20. letech k výrobě elektrických transformátorů a motorů.

Proč je škodlivý? PCB je spojován s rakovinou stejně jako s negativními účinky na lidský imunitní, reprodukční, nervový a endokrinní systém.

Kde ho najdeme? PCB byl zakázán v r. 1979, ale jeho negativní dopad můžeme sledovat stále. Studie z r. 2011 ukázala, že se stále nachází v krvi těhotných žen. Před zastavením výroby se nacházel v kabelech, plastech nebo olejových barvách.

3. Polystyren

Co to je? Tento syntetický polymer začal být Monsantem vyráběn v r. 1941.

Proč je škodlivý? Nejde o biologicky rozkladný materiál, a tak je jednou z hlavních přísad světového odpadu. Chronické vystavení této látce způsobuje deprese, bolesti hlavy, únavu a malátnost.

Kde ho najdeme? Doslova všude! Nejčastěji ale v obalech na jídlo. Je oblíbenější než papír, jelikož je odolnější, a dokonce i než plasty, protože je levnější. (I když ty nejsou pro životní prostředí o nic víc přijatelnější.)

4. Jaderné zbraně

Nemyslím, že je potřeba toto téma nějak víc komentovat ohledně nebezpečí a použití, ale myslím, že mnoho lidí neví o spojení jaderných zbraní s Monsantem. Poté, co Monsanto zřídilo laboratoře Thomas & Hochwalt, vytvořilo zde i oddělení, které hrálo klíčovou roli v projektu Manhattan. Tento projekt, vedený mezi léty 1943 – 1945, byl zodpovědný za výrobu první atomové bomby, použité během druhé světové války.

5. DDT

Co to je? Dichloridfenyltricholetan byl běžně používaným pesticidem, který byl vyvinut s cílem bojovat s komáry přenášejícími malárii. Monsanto bylo prvním z výrobců, kteří tuto látku začali zkoumat.

Proč je škodlivý? V r. 1972 byl zakázán pro svůj negativní dopad na játra a nervový systém.

Kde ho najdeme? Trvá více jak 15 let, než se DDT rozloží, a tak ho stále můžeme najít v některých půdách a vodních tocích. Můžeme ho požít konzumací kontaminovaných ryb nebo obilí.

6. Dioxiny

Co to je? Dioxiny jsou skupinou chemických přísad, které se řadí mezi ty nejškodlivější. Monsanto je používá od r. 1945 k výrobě pesticidů.

Proč je škodlivý? EPA potvrdila, že dioxiny jsou silně karcinogenní a bohužel mají schopnost rychle se šířit potravním řetězcem.

Kde ho najdeme? Právě kvůli jeho schopnosti nashromažďovat se se vyskytuje v mase a mléčných produktech.

7. Agent Orange herbicid

Co to je? Tento herbicid se používal během války ve Veitnamu. Monsanto bylo „náhodou“ jedním z prvních výrobců a dodavatelů této zbraně.

Proč je škodlivý? Údajně je zodpovědný za více jak 400000 úmrtí a 500000 vrozených vad, nemluvně o více jak milionu lidí, kteří po jeho vystavení trpěli nejrůznějšími zdravotními problémy.

Kde ho najdeme? Šokující je, že tento herbicid ještě i dnes objevuje v některých Monsantem vyráběných produktech.

8. Hnojiva na bázi ropy (RoundUP)

Co to je? Jak už název napovídá, petrolej se používá jako výchozí materiál tohoto hnojiva.

Proč je škodlivý? Je potvrzeno, že taková hnojiva zabíjí půdní mikroorganizmy, čímž de facto sterilizují půdu a znemožňují, aby byla schopná poskytnout rostlinám živiny bez vnějšího zásahu.

Kde ho najdeme? Na farmách po celém světě.

9. Glyfosát

Co to je? Glyfosát je světově nejpoužívanějším herbicidem, rovněž známým jako RoundUp.

Proč je škodlivý? Je spojován s rakovinou a také s narušením hormonálního systému u savců, což může vést k různým poruchám, vrozeným vadám či vzniku nádorů.

Kde ho najdeme? RoundUp je bohužel stále oficiálně uznávaný a používaný. Vyskytuje se v podzemních vodách, tocích a dokonce i ve vzduchu.

10. Aspartam

Co to je? Stejně jako sacharin, aspartam je dalším umělým sladidlem, které se používá jako náhrada cukru v nápojích a potravinách. Monsanto patří k jeho vůbec prvním výrobcům.

Proč je škodlivý? To snad ani netřeba dodávat.

Kde ho najdeme? Zejména ve všech light výrobcích, omáčkách, cereáliích a mnoha dalších potravinách.

11. Růstový hormon rBGH

Co to je? Jde o Monsantem speciálně vyvinutý růstový hormon, který se vpichuje krávám za účelem zvýšené produkce mléka.

Proč je škodlivý? V lidském těle pracuje jako spouštěč rakoviny. Je spojován zejména s rakovinou prsu, mozku a prostaty.

Kde ho najdeme? Každý druhý týden je pravidelně vpichován krávám.

12. GMO

Co to je? Myslím, že GMO opět nepotřebují příliš vysvětlovat. Monsanto patří k jejich tvůrcům a dodnes je používají. K jejich obhajobě používají heslo „nakrmit celý svět“.

Proč je škodlivý? Předpokládám, že opět není co dodávat.

Kde ho najdeme? V cukrové třtině, bramborách, kukuřici, rýži, sóje, lososu a mnoha dalších potravinách.

 

Klíčová slova: Monsanto  | zdraví
9239 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistilaMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozumSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosemCo se stane s vaším tělem, když začnete jíst denně dva hřebíčky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

ePortal.cz

Megakšeft s Covidem už se peče: EU objednává vakcíny za stamiliardy. Nikdo se na nic neptáPomozte nám, prosím

euPortal.cz

V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce zničit suverenitu států, jejich ekonomiku i svobodu lidí a prosadit přerozdělování imigrantůZase o krok dál k úplné debilitě: Jak naslouchat pocitům zeleniny? Práva zvířat už nestačí. Papež drží se cvoky krok

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAImigrant jí na ulici za bílého dne vyrazil zuby: chtěl telefonní číslo

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ParlamentniListy.cz

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváciMrtvoly? Teď už Flegr jde po Babišovi. Vážným obviněním
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny